NE vegyen vörös fény terápiás panelt míg ezt el nem olvassa!

 

Négy adatra figyeljünk vásárláskor, a többi csak marketing!

A vörös és az infravörös fényterápia egyre nagyobb teret hódít világszerte tudatos életmódot élők, biohackerek, erős fizikai igénybevételnek kitett él és szabadidősportolói körökben. Szívesen alkalmazzák továbbá szellemileg leterhelt, hektikus életvitelt élő emberek, akik sok időt töltenek irodák zárt falai közöttt, számítógép előtt, kék fényben. Munkaidő beosztásuk nem ad lehetőséget elegendő időt a természetes fényben tartózkodni.

Nem mindegy hol vásárolunk..

Weboldalunk az ország első, vörös fényterápiás lámpák forgalmazására specializálódott webshopja. Mindig egy cél lebegett a szemünk előtt: a legmagasabb minőség nyújtása a vörös fényterápia iránt érdeklődőknek. Így vörös fény lámpa kínálatunkkal szüntelenül az Európa élén járunk, a legfejlettebb technológiát alkalmazva, a legújabb spektrum trendeket követve. Sajnos ez nem minden vállalkozásra mondható el ebben az iparágban hazánkban. A vörös fénytechnológia egyre nagyobb népszerűsége egyre több kereskedő figyelmét kelti fel idehaza, és nem minden cég fókusza a minőség. Az országba beáramló vörös fényterápiás lámpák között találhatóak ugyan mutatós, de rendkívül gyenge hatékonyságú eszközök is, amelyekkel igen csekély eredményeket lehet elérni.

Soha ne vásároljunk kétes forrásból származó, olcsó külföldi vörös fényterápiás termékeket, amelyekhez nincs garancia, nincs magyar ügyfélszolgálat, ahova meghibásodás esetén vissza lehetne küldeni a lámpát, vagy nincs hazai szervizhálózat. Külföldi vörös fényterápiás lámpák esetében nincs garancia arra sem, hogy a megrendelt panel egyáltalán megérkezik, illetve sok esetben már a szállítás során megsérülhet egy törékeny lámpatest. Ilyen esetekben a visszaküldés rendkívül bonyolult és költséges lehet, valamint a javíttatás vagy csere lámpa beszerzése hónapokig is eltarthat. Érdemes figyelni a garanciára is, amely hazai jogszabály szerint 100.000 forintig 1 év, 100.000-250.000 forint között 2 év, 250.000 forint feletti termékek esetén pedig 3 év.

Nézzük mire kell figyelnünk vörös fény lámpa vásárlásakor.

1. Milyen hullámhosszokat bocsát ki?

Vásárláskor kiemelkedően fontos szempont, hogy egy vörös fény lámpa mely fényspektrumokat használja. Keressük a már jól bevált hullámhosszokat: a vörös fény esetén a 630 nm, 660 nm és 670 nm hullámhosszakat, míg a közeli infravörös fény esetén a 810 nm, 830 nm és 850 nm-es fényspektrumokat. A különböző hullámhosszok eltérő pozitív hatásokkal rendelkezhetnek. Például a 630 nm, 660 nm és 670 nm hullámhosszúságú vörös fény egyes kutatások szerint javíthatja a bőr és a haj állapotát, növelheti energiaszintünket és javíthatja hangulatunkat. Ezzel szemben a 810 nm, 830 nm és 850 nm hullámhosszúságú közeli infravörös fény segíthet az izmok, ízületek és mély szövetek regenerációjában.

Európában kizárólag a JakobsenRED 7 spektrumos Performance MAX széria vörös fényterápiás panelejei bocsátják ki a legújabb, mély behatolást ígérő 1060 nm-es NIR fényt, melyet a csúcsteljesítmény és maximális regeneráció szem előtt tartásával terveztünk a legigényesebb vörös fény rajongók számára.

Ki ne szeretné kihasználni a vörös fény összes pozitív hatását? Vásároljon multi-spektrumos vörös fényterápiás panelt, a maximális eredmények elérése érdekében!

2. Multi-spektrum, avagy a kibocsátott fényhullámhosszok száma

Ahogy korábban említettük, minden hullámhossz más és más hatást gyakorolhat a szervezetünkre. Az ideális vörös fény élményt egy olyan vörös fényterápiás lámpával érhetjük el, amely multi-hullámhosszal működik, tehát több spektrum kibocsátására képes. Ezért mindenképpen érdemes multi-spektrumos vörös fényterápiás lámpákban gondolkodni, amelyek akár 6-7 hullámhosszas vörös fény élményt nyújtanak. Miután minél több fényhullámhossz kibocsátására képes egy vörös fényterápiás panel, annál jobban tudjuk imitálni a napfény hatását (bár pótolni nem), hiszen a Nap is multi-spektrális. JakobsenRED vörös fényterápiás paneljeink egyedülálló módon hazánkban és ritkaságszámba menően Európában 6, legújabb modelljeink pedig már 7 teljesen egyedi hullámhosszkombinációval működnek.

3. Teljesítménysűrűségintenzitás

NEM összekeverendő a teljesítménnyel, azaz, hogy mennyi energiát vesz fel vörös fényterápiás lámpánk! A teljesítmény mértékegysége a watt, jelölése a W. Egy 300 db 5 watt-os LED-el működő panel teljesítménye 300 x 5w = 1500 W – ennyi energiát vesz fel a lámpa. Ennek semmi köze az adott termék teljesítménysűrűségéhez. A teljesítménysűrűség mértékegysége a mW/cm2. Ez nagyban függ a LED-ek minőségétől, nagyságától és egymástól való távolságuktól. A teljesítménysűrűség tulajdonképpen egy adott területen átáramló, felszívódásra rendelkezésre álló fényfotonok száma. Tehát, minél nagyobb ez az érték, annál mélyebbre tudja a fényfotonokat bevinni a szervezetbe egy vörös fény lámpa. A megfelelő intenzitás

Rendkívül fontos szempont egy vörös fény lámpa teljesítménysűrűsége a megfelelő vörös fény hatás eléréséhez. Amennyiben nem elég magas ez az érték, igen csekély eredménye van a vörös fényezésnek- egyszerűen nem képesek a fényhullámhosszok fotonjai kellőképpen behatolni a szervezetbe, megtörnek, elhajolnak.

Csak egy megfelelő teljesítménysűrűségű vörös fény lámpával érhetünk el igazi eredményeket. Általánosan elmondható, hogy 100 mW/cm2 15 cm feletti értéket keresünk, akkor nem nyúlunk mellé. Emellett soha NE a lámpa felszínén megadott értéket nézzük, ha a lámpa teljesítménysűrűségére vonatkozó adatokat keressük, hiszen TILOS olyan közelségből a test megvilágítása! A lámpától 15 cm-re megadott érték a mérvadó. Egy vörös fényterápiás lámpa teljesítménysűrűsége változik, csökken a lámpától való távolság növelésével.

A modern megfelelő minőségű multi-spektrumos vörös fény paneleknek 120-180 mW/ cm2 között van a teljesítménysűrűsége 15 cm-ről. Ez az érték már túl magas, túlterhelheti a megvilágítás a sejtjeinket, ámbár jóval rövidebb idő elegendő az alkalmazásához. Érdemes messzebb állnunk ez eseztben a lámpától, ez azért is előnyös, mert jóval nagyobb testfelületet lefedésére vagyunk képesek. Illetve mindenképpen használjuk a fényerőszabályzást, mely egy igazán hasznos funkció. Az új generációs LCD, vagy érintőképernyős vörös fény lámpák vezérlésén kivétel nélkül állítható a teljesítménysűrűség. Mind a vörös, mind a közeli infravörös fény intenzitása külön-külön szabályozható annak érdekében , hogy a saját igényeink szerint állíthassuk a fényerősséget.

Tegyük fel van két panelünk melyek egyforma hullámhosszokat bocsátanak ki, de az egyik teljesítménysűrűsége 15 cm-ről 65 mW/cm2 a másiké 130 mW / cm2 , akkor egyértelműen a magasabb teljesítményű panellel fogjuk a kívánt vörös fény hatást elérni. Sőt ez esetben a 65,mW / cm2 túl alacsony a fény kielégítő behatolásra. Ari Whitten és egyre több vörös fény szakértő álláspontja szerint, akkor eredményes a vörös fényezés, ha a lámpa teljesítménysűrűsége mindenképpen eléri a 100 mW / cm2 -t. Ezen érték körüli a Nap fényének fotonnyomása is. A túl magas intenzitású lámpáknál e szempontot figyelembe véve érdemes levenni a fényerősséget 70-80 %-ra, vagy távolabb állni a lámpától.

7 egyedi spektrumkombinációt tartalmazó JakobsenRED Performance MAX a legújabb 1060 nm NIR fénnyel, és JakobsenRED Phoenix MAXBIO kék fényes paneljeink ideálisan egyedi érzékenységre szabva állítható teljesítménysűrűséggel, azaz állítható fényerősséggel rendelkeznek. Külön külön szabályozható a vörös illetve a közeli infravörös fény erőssége ezekben a modellekben

TERMÉKEK MEGTEKINTÉSE

Kedvezőbb ár fekvésű JakobsenRED Phoenix PLUS és Phoenix PRO szériánk teljesítménysűrűsége abszolut optimális a megfelelő vörös fény élmény eléréséhez: 132 mW/ cm2 15 cm-ről.

4. LED-ek minősége, mennyisége, nagysága, a lámpa fénykiosztása, 3 Watt kontra 5 Watt

A LED-ekminőségét fényképről nehéz észre venni, ráadásul sok gyártó nem a valóságot kommunikálja az általuk használt LED-ekről. A magas minőségű LED-ek törten, több sugárba csillognak, míg az egyszerűbbek csak egy pontra szórják fényüket. A LED-ek száma mindig fontos szempont a vásárláskor, hiszen minél több LED-et használ egy lámpa, annál több vörös fény éri a szervezetet, ezáltal több fényenergiát tudunk befogadni, eredményesebb a vörös fényezés.

A multi-hullámhosszas lámpákban jól látható a különböző spektrumok színe. A 630 nanométers vörös fény szinte még narancssárgás, míg a hosszabb 660 nm már tűzpiros, a 670 nm mélyebb vörös. A világos rózsaszínűnek tűnő fények tulajdonképpen a szemmel nem látható közeli infravörös fények, melyeket a közelükben lévő vörös fényű LED-ek pirosa miatt érzékelünk rózsaszínnek.

7 spektrumos JakobsenRED Phoenix MAX illetve 6-7 hullámhosszos JakobsenRED Phoenix MAX BIO új dimenziós kék fényes paneljeinkben gyönyörűen látszanak a különböző fényspektrumok árnyalatai. Magas minőségű professzionális dual LED-ek könnyen felismerhetők gyönyörű csillogásukról. Lámpáink gyártásánál kimondottan nagy hangsúlyt fektetünk a beépített LED-ek minőségére. Professzionális taiwani 42 mm átmérőjű 5 Wattos dual LED-ekkel ( egy ledben 2 hullámhossz) felszereltek Performance MAX és BIOMAX paneljeink, Phoenix PLUS és Phoenix PRO sorozatunk szintén magas minőségü 3 Wattos, single 42 mm-es LED-ekkel működnek.

42 mm-es LED-ekre azért van szükség, mert a fény, ellentétben egy 35 mm-es LED-el, optimális mélységre képes behatolni ennél a méretnél a testbe. Óriási különbség van egy 42 mm és egy 35 mm-es LED -ből érkező fényfoton abszorpciója között.

3 Wattos single LED-ek használata nem feltétlenül jelenti azt, hogy gyengébb egy vörös fényterápiás lámpa hatása, mintha egy 5 Wattos dual chippes vörös fény panellel világítanánk meg magunkat. Egyes szakértők azt vallják, hogy a 3 Wattos LED-eknek jobb a főkusza, mint az egymás mellett elhelyezkedő 2 chippes 5 Wattos LED-eké. Mások úgy vélik, hogy a 3 Wattos LED-ek mindamellett, hogy kevesebbet fogyasztanak, több fényenergiát képesek leadni. Valójában nehéz állástfoglalni, miután az 5 Wattos lámpák jóval nagyobb teljesítménnyel működnek, állítható a fénysűrűségük, igy egyénileg tudjuk a megfelelő fényerőt beállítani, míg a 3 Wattos lámpák többniyre még az egyszerű digitális kijelzőkkel működnek, melyeken a fényerő szabályzás funkció nem elérhető. Egy biztos nem fogunk mellé egy single LED-es multi-spektrum kibocsátására képes lámpával semmiképpen sem..

 

« Vissza az előző oldalra

 

LEGÚJABB BLOG BEJEGYZÉSEK

JakobsenRED-ben számos ismert személyiség bízik,
akik csúcsminőségű wellness megoldásokat keresnek.

TOVÁBBI RÉSZLETEK

BÁRMILYEN FELMERÜLŐ KÉRDÉS ESETÉN
KERESSEN MINKET BIZALOMMAL!

Elérhetőségeink:

Telefonos ügyfélszolgálat - Hétfő-péntek: 9.00-12.00-ig valamint 15.00-18.00 óráig!
Telefon: 00 36 70 572 55 19 | E-mail: info@vorosfeny.hu

 

JAKOBSENRED TERMÉKEK

JakobsenRED csúcs paneljei. Világszinten ritkaság, Európában egyedülállóan 6 hullámhosszal, köztük a 810-es nanométerrel!

TOVÁBB >>

 

Mi alapján válasszak fényterápiás panelt, melyik nekem az ideális?
Tovább olvasok >>


JAKOBSENRED VÖRÖS FÉNY LÁMPÁK

Az oldalon található információk nem szolgálnak diagnózis felállítására, sem a JakobsenRED termékek hatékonyságának bizonyítására, nem helyettesítik az orvossal való személyes konzultációt, sem az orvosi segítségnyújtást. Oldalunk írásai továbbá nem orvosi tanácsként íródtak, sem betegségek megelőzésére – kizárólag a vörös fény hatásainak/ feltételezett hatásainak bemutatása céljából információként szolgál a weboldal tartalma.

 

Vörös Fény Terápia | Motor: WP | Sablon: Netstilus | Kinézet: K@tilla | Tartalom: Jakobsen Anita Jakobsen Biohacking Kft.

Felhívjuk a figyelmet, hogy az oldal „cookie”-kat (sütiket) használ. Fontos azonban tudni, hogy ezek semmilyen adatot nem tárolnak illetve küldenek az oldal látogatóiról vagy böngészési szokásairól, csak is az oldal használatát segítik. Weboldalunk használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. Ha mégsem szeretné akkor az internetböngésző beállításainak megváltoztatásával a sütik küldése letiltható!

Sitemap | Oldaltérkép | Terméktérkép | Bejegyzéstérkép

2022 - 2024 © Vörös Fény Terápia

Szerzői jog 2024 JAKOBSEN BIOHACKING KFT. Minden jog fenntartva.

0
    A KOSÁR TARTALMA
    A kosár jelenleg üres!Vásárlás megkezdése