Az alábbiakban a legtöbb alkalommal felmerül kérdésekre adunk választ.
Természetesen bármilyen egyéb kérdés merül fel önben (amire itt még nem látja a választ) akkor várjuk megkeresését.
Ahogy a ruha megakadályozza, hogy az UV-fény behatoljon a bőrünkbe, úgy blokkolja a vörös és a közeli infravörös fényt is-azaz teljesen hatástalan lesz a kezelés.
Bármilyen okból nem elégedett a MITO LIGHT® termékkel? Semmi gond! Minden termékre 30 napos pénzvisszafizetési garanciát kínálunk.
A paneltől való távolság az egyéni fényérzékenységtől és a konkrét igényektől függ.
A generation 2.0 modelleknél a panel és a megvilágítandó testrész között legalább 10 cm távolság legyen, a generation 3.0 modelleknél ez a távolság minimum 20 cm legyen.
„Mindkét esetben tanácsolom a szervezetünk lassú hozzászoktatását a vörös fényhez. Ami azt jelenti, hogy az általunk megvásárolt modell megajánlott legnagyobb távolságáról kezdjük a kezelést körülbelül 10 percre. Ez a generation 2.0 paneleknél 30 cm, a generation 3.0 paneleknél 40-50 cm jelent. Majd ajánlott az a megközelítés, hogy a fent említett távolságokkal érjünk el 15-20 perces kezeléseket.
Mikor már hozzászokott a szervezetünk a vörös fényhez, akkor menjünk mindig picit közelebb a lámpához. Az ideális távolság, egyéni érzékenységet figyelembe véve a generáció 2.0 modellnél 15 perc 20 cm-ről, a generation 3.0 modelleknél 15 perc 30 cm-ről.
Krónikus állapotoknál a modellek minimális megajánlott távolságig lehet közel menni, és így használni a paneleket: generation 2.0-nél 10 cm, generation 3.0-nál 20 cm. Ilyen esetekben viszont jelentősen csökkenteni kell a kezelési időt, 10 percnél ne nagyon legyen hosszabb ilyenkor a lámpázás.
Naponta maximum 30 perc vörös fény érje a testet, ezt is el kell osztani 2-3 kezelésre. Tehát 2×15 percre, vagy 3×10 percre.” ( Jakobsen Anita)
Ne világítson egy pontot naponta 30 percnél hosszabb ideig!
Ne világítson egy pontot 20 percnél hosszabb ideig egy használat során 30 cm-nél kisebb távolságból.
Mindig ellenőrizze a bőr és a szem reakcióját.
Gyógyszerek, kozmetikumok vagy élelmiszerek túlérzékenységet vagy allergiás bőrreakciókat okozhatnak bizonyos körülmények között. Ebben az esetben a megvilágítást azonnal le kell állítani.
– A készülék folyamatos működése során különös gondosságot és figyelmet kell tanúsítani.
– Ne használja a készüléket, ha fáradt, és ha fennáll az elalvás veszélye a megvilágítás alatt.
– Ha megvilágítás közben ég a szeme, azonnal kapcsolja ki a készüléket.
– Ha a bőrét égeti a megvilágítás, azonnal kapcsolja ki a készüléket.
– A gyermekek nem ismerik fel az elektromos eszközökkel kapcsolatos veszélyeket.
Győződjön meg arról, hogy a készüléket felügyelet nélkül nem használják a gyermekek.
A CSOMAG TARTALMA
1x LED panel, 1x tápkábel, 1x csatlakozókábel, 1x védőszemüveg, 1x függesztőrendszer, 1x csatlakozórendszer, 1x használati utasítás.
Először ellenőrizze, hogy a készülék hiánytalan és nem sérült. Ha kétségei vannak, ne használja a berendezést, és forduljon a kereskedőhöz.
A csomagolás újrahasznosítható vagy újrahasznosításra elvihető.
A már nem szükséges csomagolóanyagot az előírásoknak megfelelően kezelje. Ha a kicsomagoláskor szállítási károkat talál, kérjük, azonnal lépjen kapcsolatba a kereskedővel.
KÉSZÜLÉK LEÍRÁSA
A termék specifikációi, az egyes funkciók elhelyezkedése a különböző modelleken, illetve a jelen kézikönyv tartalma a termékjellemzők javítása érdekében előzetes értesítés nélkül változhat. A szemléltető fotók a Biohacker 2.0 modellről készültek.
1 – Menetek függőleges felakasztáshoz
2 – LED-ek
3 – VÖRÖS kapcsoló (660 nm-es vörös)
4 – NIR kapcsoló (közeli infravörös 850 nm)5 – Hátsó védőbetétek
6 – Tápkábel csatlakozó
7 – Csatlakozó a csatlakozókábelhez
8 – Fogantyúk vízszintes felakasztáshoz
9 – Hűtőventilátorok
10 – Menetek két panel egymás melletti összekapcsolásához a vaslemezzel
11 – Hűtőfuratok
12 – Védőbetétek
13 – Lyukak két panel egymás alatti összekötéséhez
A MITO LIGHT® panelek vörös és közeli infravörös fényspektrumot bocsátanak ki. Nagy teljesítményű LED-ekkel vannak felszerelve, amelyek optimális hullámhossz-választékkal rendelkeznek, melyeknek két csúcsa van – 660, 850 nm. A generáció 3.0-as panelek már négy fényhullámgosszal működnek:630, 661, 830, 860nm. A hullámhosszcsúcsok 1:1 arányban vannak képviselve. Ezzel nagyszerű szinergiát ér el a vörös és a közeli infravörös spektrum formájában.
HOGYAN MŰKÖDIK?
A vörös és közeli infravörös fényt a mitokondriumokban lévő kromofórák (elsősorban a citokróm c oxidáz) elnyelik, ami a mitokondriális membránpotenciál, az oxigénfogyasztás, az adenozin-trifoszfát (ATP) és a reaktív oxigénfajok (ROS) átmeneti növekedéséhez vezet, ami aztán fokozott antioxidáns aktivitást eredményez.
Segíthet az energia növelésében, az izmok, ízületek és inak gyorsabb regenerálódásában, nagyobb kollagéntermelésben, jobb bőrminőségben, jobb keringésben, gyulladáscsökkentésben, hormonszabályozásban és még sok másban.
A vörös (RED) és a közeli infravörös (NIR) fény használatának különbségei
– A vörös fényt a bőr elnyeli. A bőr minőségének és megjelenésének javítására, a bőrgyulladás csökkentésére, a sebgyógyulás felgyorsítására és a hegek kezelésére használják.
– A közeli infravörös fény mélyebbre hatol a szervezetbe. Az izmok, ízületek, inak regenerálására, a test gyulladásainak csökkentésére vagy a kognitív funkciók növelésére használják.
– A vörös és a közeli infravörös spektrumot leggyakrabban együttesen használják, és szinergikusan hatnak.
A MELLÉKELT TARTOZÉKOK LEÍRÁSA ÉS HASZNÁLATA
Tápkábel
A panel elektromos csatlakozóaljzathoz való csatlakoztatására szolgál.
Csatlakozókábel
Egy másik panelhez való elektromos csatlakoztatásra szolgál. Ha két MITO
LIGHT® panelt használ, ez a kábel ahhoz a panelhez csatlakozik, amelyik a tápkábellel van csatlakoztatva a konnektorhoz. Kettőnél több panel csatlakoztatása esetén minden további panel ugyanígy csatlakozik a csatlakozókábel segítségével. Ezután csak egy elektromos konnektor szükséges az összes csatlakoztatott panel bekapcsolásához. Az így csatlakoztatott panelek maximális száma az elektromos hálózat határértékétől függ. Nem ajánlott azonban 4-nél több panelt csatlakoztatni egyetlen konnektorhoz.
Csatlakoztatási tartozékok (vaslemez, 4x csavar, inbus)
Két panel egymás melletti csatlakoztatására szolgál. A panelek
egymás mellé kell helyezni olyan helyzetben, hogy a csatlakozáshoz szükséges menetsor azonos magasságban legyen. A vaslemezt hátulról mindkét panel fölé rögzítik, és négy csavarral becsavarják. A megfelelő szilárdság biztosítása érdekében egy második vaslemezt ugyanígy a második menetsorba csavarozunk. A MITO LIGHT® Starter 2.0 modellnél a kisebb méret miatt csak egy menetsor van a csatlakozáshoz.
Amennyiben nem érzékeny a szeme elegendő, ha csukott szemmel használja a lámpát, mivel a szemre is jótékony hatással van a vörös fény.
Akasztórendszer
(csiga kötéllel és karabinerrel, acélkábel karabinerrel, acélkábel cérnával, karabinerrel és csavarokkal, vas ajtókampó)
A panel vízszintes rögzítése
A karabineres acélkábeleket négy kis karabinerrel rögzítik a következőkhöz
a panel hátoldalán lévő vízszintes fogantyúkhoz. Ezután két nagyobb karabiner segítségével a panel vízszintesen is felakasztható két fix ponton (a Starter 2.0 modell csak egy karabinerrel rendelkezik). Egy másik lehetőség a két nagyobb karabiner összekapcsolása egy harmadik karabinerrel egy csigán egy kötéllel, majd vízszintesen egy fix ponton egy második karabinerrel egy csigán történő felfüggesztése. A csiga lehetővé teszi a panel fel-le mozgatását.
A panel függőleges rögzítése
Függőlegesen acélkábeleket használnak zsinórral, karabinerrel és csavarokkal.a
panel függőleges rögzítéséhez. A csavarokat először a panel tetején lévő menetekbe kell becsavarni. A csavarok másik oldalára egy menetes acélkábelt csavaroznak, amelynek másik végén karabiner található a függőleges felakasztáshoz. A panel így a karabiner segítségével egy kötéllel ellátott csiga segítségével felfüggeszthető. A csiga lehetővé teszi a panel felfelé és lefelé történő mozgatását. A panelt az ajtóra szerelt vaskampóra vagy bármely más rögzített pontra (pl. egy kellően erős csavarra a falban) lehet akasztani.
Két panel függőleges összekötése
A paneleket függőlegesen is össze lehet kötni és egymás alá lehet akasztani. A
A csatlakoztatandó alsó panel felső oldalát előbb be kell csavarozni olyan csavarokkal, amelyeken a csatlakozáshoz kivágás van. Ezeket a csavarokat a felső panel alján lévő lyukakba kell behelyezni, és a csavarok kivágásait a lyukak keskenyebb részébe kell behelyezni, hogy a panel szilárdan a helyén maradjon.
HOGYAN KELL HASZNÁLNI A KÉSZÜLÉKET
1) Kövesse a biztonsági utasításokat.
2) Rögzítse a teljesen kicsomagolt panelt abban a stabil helyzetben, amelyben használni fogja.
3) Dugja be a tápkábelt a konnektorba, és kapcsolja be a RED/NIR
kapcsolókat („I” állásban). Bekapcsolhatja őket külön-külön vagy együtt is.
4) Tegye ki magát a fénynek meztelenül, a fénytől 10 – 30 cm távolságban naponta 10 – 20 percig, csukott szemmel, vagy viseljen védőszemüveget.– Ha érzékeny a szeme, vagy este használja a fényt, mindig használjon védőszemüveget. A védőszemüveg szükségességéről mindig konzultáljon orvosával.
– A fénytől való rövidebb távolság esetén kevesebb időre van szükség a használathoz, és fordítva.
– Ez az egy fény alkalmazása egy megvilágított területre vonatkozik.
– Egy területet naponta 1-2 alkalommal lehet megvilágítani. Ha ugyanazt a testrészt világítjuk meg, akkor összesen legfeljebb 30 percet ajánlunk alkalmanként.
naponta.
5) Amikor a vörös fényterápia befejeződött, először kapcsolja ki mind a VÖRÖS, mind a NIR kapcsolót („O” állás), majd húzza ki a dugót a konnektorból. Ezzel teljesen lekapcsolja a készüléket az áramellátásról.
BIZTONSÁGI UTASÍTÁSOK
BEÁLLÍTÁS
Vigyázat
– Helyezze a készüléket szilárd és vízszintes felületre, vagy akassza fel biztonságosan.
– A készüléket csak a használati útmutatóban meghatározott rendeltetésszerű használatnak megfelelően használja.
– Győződjön meg arról, hogy a készülék stabilan áll, és nem tud leesni.
– A készülék nem feküdhet az elülső oldalára a LED-ekkel együtt.
– Az éghető tárgyak és a panel közötti minimális távolságnak legalább 1 méternek kell lennie.
– Ne helyezzen könnyen gyúlékony vagy olvadó tárgyakat a készülék közelébe.
– Ne használja a készüléket párás környezetben, kád vagy zuhanyzó közvetlen közelében, közel egy
elázott mosdókagyló közelében vagy nedves kézzel.
– Ne merítse a készüléket vízbe vagy más folyadékba.
– Ne használja a készüléket a szabadban.
– Védje a készüléket az ütésektől és a rázkódástól.
– A készülék felborulhat, és súlyos sérülést vagy halált okozhat.
ÜZEMBE HELYEZÉS ELŐTT
Vigyázat
– A készülék használata előtt távolítsa el az összes csomagolást.
– Ellenőrizze a készüléket kopás vagy sérülés jelei miatt. Ha kétségei vannak a készülék sérülésével kapcsolatban, ne használja azt, forduljon a kereskedőhöz vagy a felsorolt ügyfélszolgálathoz.
– A gyártó nem vállal felelősséget a nem megfelelő vagy helytelen használatból eredő károkért.
– Védje a készüléket a portól, szennyeződéstől és nedvességtől.
Figyelmeztetés
ELEKTROMOS BIZTONSÁG
– Bármilyen nem megfelelő használat veszélyes lehet!
– A készüléket csak arra a hálózati feszültségre szabad csatlakoztatni, amelynek értéke a címtáblán fel van tüntetve.
– Használjon könnyen hozzáférhető hálózati csatlakozót, hogy szükség esetén gyorsan ki tudja húzni a dugót.
– Ne érintse nedves kézzel a hálózati csatlakozót vagy a készüléket. Áramütés veszélye!
– Védje a hálózati kábelt a forró tárgyakkal való érintkezéstől és a nyílt lángtól.
– A hálózati kábelt úgy helyezze el, hogy senki ne botolhasson bele.
– Vigyázzon, hogy ne csípje be a hálózati kábelt.
– Húzza ki a dugót a konnektorból, amikor nem használja a készüléket, tisztítja azt, vagy egy
meghibásodás, füst vagy szag esetén. A dugó kihúzásakor a dugót húzza meg – ne a kábelt!
– Minden használat előtt győződjőn meg arról, hogy a készülék és tartozékai nem sérültek-e láthatóan. Ha kétségei vannak, ne használja a készüléket, és forduljon a kereskedőhöz vagy a felsorolt ügyfélszolgálathoz.
– A tápkábel és a burkolat sérülése esetén forduljon az ügyfélszolgálathoz vagy a kereskedőhöz, ellenkező esetben fennáll az áramütés veszélye.
– A készüléket csak akkor lehet biztonságosan leválasztani a hálózatról, ha a dugót kihúzzák a konnektorból.
– Ne használja a terméket, ha a kábel vagy a dugó sérült. Védje a kábelt a forró tárgyaktól.
– Bekapcsolt állapotban ne hagyja felügyelet nélkül a készüléket.
– Tűz vagy áramütés veszélye áll fenn.
– A készülék csak akkor van biztonságosan leválasztva a hálózatról, ha a dugót kihúzzák a konnektorból.
RENDELTETÉSSZERŰ HASZNÁLAT
– A készülék kizárólag megvilágításra szolgál.
– Minden más felhasználás nem tekinthető megfelelőnek.
– Ezt a készüléket nem arra szánták, hogy olyan személyek (beleértve a gyermekeket is) használják, akiknek korlátozott fizikai, érzékszervi vagy mentális képességekkel, illetve tapasztalat vagy ismeretek hiányával, kivéve, ha felügyelik vagy oktatják őket a használatra.
Biztonságukért felelős személyek felügyelete vagy felügyelete mellett használják ezt a készüléket.
– A csomagolóanyagot gyermekek számára elérhetetlen helyen tartsa (fulladásveszély).
– A készüléket bekapcsolt állapotban nem szabad letakarni vagy csomagolásba csomagolni.
– Soha ne használja a készüléket víz közelében.
– Ne használja a készüléket, ha az a földre esett vagy extrém nedvességnek volt kitéve, vagy ha bármilyen más módon megsérült.
– A készüléket nem szabad vízbe vagy más folyadékba meríteni, és semmilyen folyadék nem kerülhet a készülékbe.
– A készüléket működés közben ne hagyja felügyelet nélkül.
– Azonnal kapcsolja ki a készüléket, ha az meghibásodott, vagy ha a tápkábel megsérült.
– Ne használja a készüléket kábító hatású gázok és levegő, oxigén vagy gyúlékony keverékeinek jelenlétében.nitrogén-oxiddal.
– Ne változtasson meg semmit a készüléken a gyártó engedélye nélkül.
– Fennáll a sérülés, áramütés, tűz vagy a készülék károsodásának veszélye.
Ezt a készüléket elsősorban otthoni használatra szánják.
A KÉSZÜLÉK BIZTONSÁGOS HASZNÁLATÁRA VONATKOZÓ UTASÍTÁSOK
Figyelmeztetés
– Bekapcsolt állapotban ne érintse meg a készüléket nedves kézzel.
– Ne fröcsköljön vizet a készülékre.
– A készüléket csak teljesen száraz állapotban szabad használni.
– Ha a fényt az arcára világítja, ne nézzen a fényforrásba, és használjon védőszemüveget.
– A készülék használata előtt távolítsa el az összes csomagolóanyagot.
– Ha befejezte a használatát, először kapcsolja ki mind a VÖRÖS, mind a NIR kapcsolót, majd húzza ki a dugót a konnektorból.
– Ne használja a készüléket, ha az nem működik megfelelően, vagy ha vízbe esett vagy beleesett, vagy ha megsérült
– Távolítsa el a gyúlékony tárgyakat a készüléktől.
– Ne használja a készüléket kád vagy zuhanyzó közvetlen közelében, elázott mosdókagyló felett vagy nedves kezekkel.
MIKOR NEM SZABAD HASZNÁLNI A KÉSZÜLÉKET?
Figyelmeztetés
– Akut gyulladásos folyamatok esetén a fényterápia csak a szakorvossal való konzultációt követően végezhető el.
– Terhes nők esetében a fénykezelés csak az orvossal való konzultációt követően végezhető.
– Gyermekek esetében a megvilágítás csak felnőtt felügyelete mellett és orvossal való konzultáció után végezhető.
– Ne alkalmazza magatehetetlen személyeken, 3 év alatti gyermekeken vagy hőre érzéketlen személyeken (bőrbetegeken), fájdalomcsillapítók, alkohol vagy kábítószerek szedése után.
– Bármilyen egészségügyi kétely esetén forduljon orvosához!
– Sérülés vagy műtét után csak orvossal való konzultációt követően engedélyezett a használata.
– A készülék nem alkalmas a hőre csökkent érzékenységű személyek számára.
– Ne tegye ki a duzzadt, égett vagy gyulladt testrészeket, kiütésekkel, sebekkel érintett területeket vagy egyéb érzékeny területeket a terméknek.
– Ne használja a terméket, ha a bőre égő vagy érzéketlen.
– Ha bőrirritáció lép fel, hagyja abba a fényezést és forduljon orvoshoz.
TISZTÍTÁS ÉS JAVÍTÁS
Figyelmeztetés
Áramütés veszélye!
– A készüléket semmilyen körülmények között ne nyissa ki, vagy más módon ne javítsa, ellenkező esetben a hibátlan működése nem garantált. Ennek be nem tartása esetén a garancia érvényét veszti.
– Javítással kapcsolatban forduljon az ügyfélszolgálathoz vagy a kereskedőhöz.
– Nem megfelelő kezelés esetén fennáll a sérülés, áramütés, tűz vagy a készülék károsodásának veszélye.
Vigyázat
– Ne javítsa meg a készüléket saját maga. A készülék nem tartalmaz olyan alkatrészeket, amelyeket saját maga megjavíthatna.
– Tisztítás előtt kapcsolja ki a készüléket, válassza le a hálózatról, és hagyja kihűlni.
– Ne tisztítsa a készüléket mosogatógépben!
– A készüléket nedves ruhával tisztíthatja.
– Ne használjon oldószereket tartalmazó tisztítószereket.
– Tisztításkor húzza ki a hálózati kábelt, és nedves ruhával óvatosan törölje át a készüléket.
– Ne permetezzen vizet vagy más folyadékot közvetlenül a készülékre, ellenkező esetben áramütés vagy sérülés a termék károsodását eredményezheti.
TÁROLÁS ÉS SZÁLLÍTÁS
– A készülék mozgatása előtt kapcsolja ki a készüléket, és húzza ki a hálózati dugót.
– Hagyja a készüléket lehűlni, mielőtt hozzáérne.
– A panelt lehetőleg eredeti csomagolásában és száraz helyen tárolja.
– Hagyja kihűlni a készüléket, mielőtt betenné a tárolóba.
– Ne használja vagy tárolja a készüléket olyan helyen, ahol mérgező gőzöknek vagy illékony
anyagoknak.
– Szállításkor győződjön meg arról, hogy a termék ki van kapcsolva, kihúzva a hálózatból, és hogy minden kábelt kihúzott.
– Kerülje a termékre történő ütközést és tárgyak leejtését.
A LED fényterápiás készüléket mindig az utasításoknak megfelelően használjuk. Ez azt jelenti, hogy tartsuk meg a megfelelő távolságot a készüléktől, és kezdjük lassan, rövidebb kezelésekkel, hogy megismerhessük testünk terápiára adott reakcióját. Leggyakrabban heti három-öt alkalommal 10-20 percig ajánlott a vörös fényt használata.
Kezdetben heti háromszor-ötször 10-20 percig használjuk a vörös fényterápiát, majd idővel a napi használatig is el lehet jutni, de naponta legfeljebb 20 percig használható egyes testfelületen.
Emellett kérje orvos vagy bőrgyógyász tanácsát, különösen, ha érzékeny a bőre.
A vörös fény terápia naponta akár többször is alkalmazható. Ha ugyanazt a testrészt többször megvilágítjuk, naponta legfeljebb 30 perc az ajánlott. Ezt az időtartamot két vagy háromterápiás kezelésre kell felosztani.
Minél nagyobb a testtől való távolság, annál kisebb a lámpa besugárzási teljesítménye és hosszabb kezelési idő szűkséges. Viszont ezáltal nagyobb a megvilágított terület is. Minél közelebb a testtől való távolsága a lámpának annál intenzívebb a hatás.
A CSOMAG TARTALMA
1x LED izzó, 1x tápkábel kapcsolóval, 1x használati utasítás.
Először ellenőrizze, hogy a készülék hiánytalan és nem sérült. Ha a
kétségei vannak, ne használja a készüléket, és forduljon a kereskedőhöz.
A csomagolás újrahasznosítható vagy újrahasznosításra elvihető.
Kérjük, hogy a már nem szükséges csomagolóanyagot az arra kijelölt helyen dobja el
az előírásoknak megfelelően. Ha bármilyen sérülést talál
a csomagolás kicsomagolásakor a szállítás által okozott sérülést, kérjük, lépjen kapcsolatba a
kereskedőjével azonnal.
KÉSZÜLÉK LEÍRÁSA
A MITO LIGHT® izzó vörös és közeli infravörös fényt bocsát ki.
Nagy teljesítményű LED-ekkel van felszerelve, amelyek optimális
hullámhossz-választékkal, amely négy csúcsot tartalmaz – 660, 670,
830, 850 nm. Ezáltal nagyszerű szinergiát ér el a piros
és a közeli infravörös spektrumot.
HOGYAN MŰKÖDIK?
A vörös és a közeli infravörös fényt a kromofórák elnyelik a következőkben
a mitokondriumokban (főleg a citokróm c oxidáz), ami egy
a mitokondriumok membránpotenciáljának növekedéséhez, oxigén- és
fogyasztás, az adenozin-trifoszfát (ATP) és egy átmeneti
reaktív oxigénfajok (ROS) növekedéséhez vezet, ami aztán
fokozott antioxidáns aktivitáshoz vezet.
Segíthet az energia növelésében, felgyorsíthatja az izom-, ízületi és
az inak regenerálódását, a nagyobb kollagéntermelést, a jobb bőrképet
minőséget, jobb vérkeringést, csökkentett gyulladást, hormonális
szabályozásában és még sok másban.
A vörös (RED) és a közeli infravörös (NIR) fény használata közti különbség:
– A vörös fényt a bőr elnyeli. A bőr állapotának javítására használják
a bőr minőségének és megjelenésének javítására, a bőrgyulladás csökkentésére, a bőr gyorsabbá
sebgyógyulást és a hegek kezelését.
– A közeli infravörös fény mélyebbre hatol a szervezetbe. Ez
az izmok, ízületek és inak regenerálására, a test
gyulladás csökkentésére vagy a kognitív funkciók növelésére.
A vörös és a közeli infravörös spektrumot
együttesen használjuk, mivel szinergikus hatásuk van.
A MELLÉKELT TARTOZÉKOK LEÍRÁSA ÉS HASZNÁLATA
Tápkábel kapcsolóval
– A tápkábelbe csavarja be az izzót,
majd csatlakoztassa egy elektromos konnektorhoz.
– A kapcsoló az izzó be- és kikapcsolására szolgál.
A KÉSZÜLÉK HASZNÁLATÁNAK MÓDJA
1) Kövesse a biztonsági utasításokat.
2) Rögzítse a teljesen kicsomagolt készüléket abban a stabil helyzetben, amelyben
használni fogja.
3) Csatlakoztassa a tápkábelt egy konnektorba, és kapcsolja be
az izzót a tápkábelen található kapcsolóval. Az izzó
E27-es menettel rendelkező lámpában is használható.
4) Amikor az izzó be van kapcsolva, a piros (látható) és a közeli infravörös
(láthatatlan) spektrumot világít meg.
5) Tegye ki magát a fénynek ruha nélkül, a következő távolságban
15 – 50 cm távolságra a fénytől naponta 10 – 20 percig.
– A fénytől való rövidebb távolság esetén kevesebb ideig tartó használat
szükséges, és fordítva.
– Egy területet naponta 1-2 alkalommal lehet megvilágítani. Ha a
ugyanazt a testrészt világítjuk meg, javasoljuk, hogy a teljes megvilágítási idő
legfeljebb 30 percet naponta.
– Ismételt használat esetén jobb, ha a megvilágított területet váltogatja
területeket a pozitív hatások szélesebb körű érvényesülése érdekében.
– Mindig tartsa csukva a szemét, amikor a fényt világítja.
az arcára.
Esti használat
Lehetőség van egyes testrészek esti megvilágítására,
de a fényt nem szabad a szemkörnyékre irányítani, még akkor sem, ha
a szemek csukva vannak, körülbelül 2-3 órával elalvás előtt.
lefekvés előtt, különben túlzott ébresztő hatást okozhat,
és csökkentheti az éjszakai melatonin hormon kiválasztását.
Fontos információk
A MITO LIGHT® fénytermékek CE, RoHS és FCC tanúsítvánnyal rendelkeznek, de nem minősülnek orvostechnikai eszköznek.
A közölt információk nem a MITO LIGHT® eszközökhatékonyságának bizonyítására szolgálnak diagnosztizálásában, kezelésében vagy megelőzésében.
. A termékek nemnem helyettesítik az orvossal való személyes konzultációt, és nem használhatók eszközként az alábbiakhoz
orvosi segítségként. A bemutatott információk hasznosak a lehetséges funkciók illusztrálására, de
nem szolgálnak orvosi tanácsadásként. Az egyéni eredmények eltérőek lehetnek.
Vigyázat
– Rögzítse biztonságosan a készüléket, vagy helyezze úgy, hogy ne essen le, vagy tartsa a szilikon résznél fogva a készüléket a tápkábelhez.
– A készüléket csak a használati útmutatóban meghatározott rendeltetésszerű használatnak megfelelően használja.
– Győződjön meg arról, hogy a készülék nem tud leesni.
– A készülék nem feküdhet a LED-ekkel felöli elülső oldalára.
– Az éghető tárgyak és a készülék közötti minimális távolság legalább 1
méter legyen!
– Ne helyezzen könnyen gyúlékony vagy olvadó tárgyakat a készülék közelébe.
– Ne használja a készüléket nedves környezetben, kád vagy zuhanyzó közvetlen közelében,
elázott mosdókagyló közelében vagy nedves kézzel.
– Ne használja a készüléket a szabadban.
– Védje a készüléket az ütésektől és rezgésektől.
ÜZEMBE HELYEZÉS ELŐTT
Vigyázat
– A készülék használata előtt távolítsa el az összes csomagolást.
– Ellenőrizze a készüléket a kopás vagy sérülés jelei miatt. Ha kétségei vannak a készülék sérülésével kapcsolatban, akkor ne használja, és forduljon az ügyfélszolgálathoz.
– A gyártó nem vállal felelősséget a nem megfelelő vagy helytelen használatból eredő károkért.
– Védje a készüléket a portól, szennyeződéstől és nedvességtől.
Figyelmeztetés
ELEKTROMOS BIZTONSÁG
– Bármilyen nem megfelelő használat veszélyes lehet!
– A készüléket csak arra a hálózati feszültségre szabad csatlakoztatni, amelynek értéke a
címtáblán feltüntetett értéken szerepel.
– Használjon könnyen hozzáférhető hálózati csatlakozót, hogy szükség esetén gyorsan ki tudja húzni a dugót.
– Ne érintse meg a hálózati csatlakozót vagy a készüléket nedves kézzel. Áramütés veszélye!
– Védje a hálózati kábelt a forró tárgyakkal való érintkezéstől és a nyílt lángtól.
– A hálózati kábelt úgy használja, hogy senki ne botolhasson bele.
– Vigyázzon, hogy ne csípje be a hálózati kábelt.
– Mindig húzza ki a hálózati kábelt, ha nem használja, ha a készüléket tisztítja, vagy ha a
meghibásodás, füst vagy szag esetén. A dugó kihúzásakor a dugót húzza ki – ne a kábelt!
– Használat előtt győződjön meg arról, hogy a készülék és tartozékai nem sérültek meg láthatóan. Ha kétségei vannak, ne használja a készüléket, és forduljon az ügyfélszolgálathoz.
– A tápkábel és a burkolat sérülése esetén forduljon az ügyfélszolgálathoz, mivel
ellenkező esetben fennáll az áramütés veszélye.
– A készüléket csak akkor lehet biztonságosan leválasztani a hálózatról, ha a dugót kihúzzuk a
konnektorból.
– Ne használja a terméket, ha a kábel vagy a dugó sérült. Védje a kábelt a forró tárgyaktól.
– Bekapcsolt állapotban ne hagyja felügyelet nélkül a készüléket.
RENDELTETÉSSZERŰ HASZNÁLAT
– A készülék kizárólag megvilágításra szolgál.
– Minden más felhasználás nem tekinthető megfelelőnek.
– Ez a készülék nem arra szolgál, hogy fizikailag korlátozott személyek (beleértve a gyermekeket is) használják, a biztonságukért felelős személyek nem felügyelik vagy oktatják őket a készülék használatára.
– A csomagolóanyagot gyermekek számára elérhetetlen helyen tartsa (fulladásveszély).
– A készüléket bekapcsolt állapotban nem szabad letakarni vagy csomagolásba csomagolni.
– Soha ne használja a készüléket víz közelében.
– Ne használja a készüléket, ha az a földre esett, vagy extrém páratartalomnak volt kitéve, vagy
bármilyen más módon megsérült.
– A készüléket nem szabad vízbe vagy más folyadékba meríteni, és semmilyen folyadék nem kerülhet be a készülékbe.
– A készüléket működés közben ne hagyja felügyelet nélkül.
– Azonnal kapcsolja ki a készüléket, ha az meghibásodott, vagy ha a tápkábel megsérült.
– Ne használja a készüléket narkotikus gázok és levegő gyúlékony keverékeinek jelenlétében,
oxigén vagy nitrogén-oxid közelében.
– Ne változtasson meg semmit a készüléken a gyártó engedélye nélkül.
Fennáll a sérülés, áramütés, tűz vagy a készülék károsodásának veszélye.
– Ezt a készüléket elsősorban otthoni használatra alkalmas.
A KÉSZÜLÉK BIZTONSÁGOS HASZNÁLATÁRA VONATKOZÓ UTASÍTÁSOK
Figyelmeztetés
– Bekapcsolt állapotban ne érintse meg a készüléket nedves kézzel.
– Ne fröcsköljön vizet a készülékre.
– A készüléket csak teljesen száraz állapotban szabad használni.
– Használat közben ne érintse meg a készülék fém részeit.
– Amikor a fényt az arcára világítja, ne nézzen a fényforrásba, csukja be a szemét.
– A készülék használata előtt távolítsa el az összes csomagolóanyagot.
– Ha befejezte a használatát, először kapcsolja ki a kapcsolót, majd húzza ki a dugót a
konnektorból.
– Távolítsa el a gyúlékony tárgyakat a készülék hatósugarából.
– Ne használja a készüléket fürdőkád vagy zuhanyzó közvetlen közelében, beázott mosdókagyló felett, vagy
nedves kézzel.
– Sérülés vagy műtét után csak orvoshoz fordulva szabad használni.
– A készülék nem alkalmas a hőre csökkent érzékenységű személyek számára.
– Ne tegye ki a duzzadt, égett vagy gyulladt testrészeket, kiütésekkel érintett területeket,
sebek vagy más érzékeny területek.
– Ne használja a terméket, ha a bőre égő vagy érzéketlen.
– Ha bőrirritáció lép fel, hagyja abba a fényezést és forduljon orvoshoz.
MIKOR NEM SZABAD HASZNÁLNI A KÉSZÜLÉKET?
Figyelmeztetés
– Akut gyulladásos folyamatok esetén a fénykezelés csak konzultációt követően végezhető el
orvossal való konzultáció után.
– Terhes nők esetében a fénykezelés csak az orvossal való konzultációt követően végezhető.
– Gyermekeket csak felnőtt felügyelete mellett és az orvossal való konzultációt követően szabad megvilágítani.
– Nem alkalmazható magatehetetlen személyeken, 3 év alatti gyermekeken és hőre érzéketlen személyeken, bőrbetegségben szenvedőknek, fájdalomcsillapítók, alkohol vagy kábítószerek szedése után.
– Bármilyen egészségügyi kétely esetén forduljon orvosához!
FONTOS TUDNIVALÓK
Figyelmeztetés
– Az izzótól való távolság függ az egyén fényérzékenységétől és a konkrét
szükségletektől. Mindig ügyeljen arra, hogy az izzó és a testrész között legalább 15 cm távolság legyen a megvilágítandó testrész között.
– Ne világítson egy pontot egy nap 30 percnél hosszabb ideig.
– Ne világítson egy pontot 20 percnél hosszabb ideig egy használat során kevesebb, mint 20 percig.
30 cm távolságból.
– Mindig ellenőrizze a bőr és a szem reakcióját.
– Gyógyszerek, kozmetikumok vagy élelmiszerek túlérzékenységet vagy allergiás bőrreakciókat okozhatnak bizonyos körülmények között. Ebben az esetben a megvilágítást azonnal le kell állítani.
– A készülék folyamatos működése során különös gondosságot és figyelmet kell tanúsítani.
– Ne használja a készüléket, ha fáradt, és ha fennáll a veszélye annak, hogy elalszik a közbeni
megvilágítás közben.
– A túl hosszú ideig tartó megvilágítás esetleg a sejtek megterheléséhez vezethet, és így potenciálisan veszélyes lehet.
– Ha megvilágítás közben ég a szeme, azonnal kapcsolja ki a készüléket.
– Ha a világítás közben ég a bőre, azonnal kapcsolja ki a készüléket.
– A gyermekek nem ismerik fel az elektromos eszközökkel kapcsolatos veszélyeket. Győződjön meg arról, hogy a készüléket ne használják felügyelet nélküli gyermekek.
TISZTÍTÁS ÉS JAVÍTÁS
Figyelmeztetés
Áramütés veszélye!
– Ne nyissa ki vagy más módon javítsa a készüléket, különben a hibamentes működése nem
nem garantált. Ennek a szabálynak a be nem tartása esetén a garancia érvényét veszti.
– Javítással kapcsolatban forduljon az ügyfélszolgálathoz.
– Sérülés, áramütés, tűz vagy a készülék károsodásának veszélye áll fenn, a készülék nem megfelelő használata esetén.
Vigyázat
– Ne javítsa meg a készüléket saját maga. A készülék nem tartalmaz olyan alkatrészeket, amelyeket saját maga megjavíthatna.
– Tisztítás előtt kapcsolja ki a készüléket, válassza le a hálózatról, és hagyja kihűlni.
– Ne tisztítsa a készüléket mosogatógépben!
– A készüléket nedves ruhával tisztíthatja.
– Ne használjon oldószereket tartalmazó tisztítószereket.
– Tisztításkor húzza ki a hálózati kábelt, és nedves ruhával óvatosan törölje át a készüléket.
– Ne permetezzen vizet vagy más folyadékot közvetlenül a készülékre, a termék károsodását eredményezheti.
TÁROLÁS ÉS SZÁLLÍTÁS
– A készülék mozgatása előtt kapcsolja ki a készüléket, és húzza ki a hálózati dugót.
– Az izzót lehetőleg eredeti csomagolásában és száraz helyen tárolja.
– Hagyja kihűlni a készüléket, mielőtt hozzáérne.
– Hagyja kihűlni a készüléket, mielőtt tárolásra kerülne.
– Ne használja és ne tárolja a készüléket olyan helyen, ahol mérgező gőzöknek vagy illékony
anyagoknak.
– Szállításkor győződjön meg arról, hogy a termék ki van kapcsolva, kihúzva a hálózatból.
– Kerülje a tárgyak ütközését és leejtését.
MŰSZAKI ADATOK:
Név és modell: LED izzó, MITO LIGHT® 3.0
Tápfeszültségfelvétel: AC 100-240V, 50/60Hz
Hullámhossz: 660, 670, 830, 850 nm (4x, 5x, 4x, 5x)
Teljesítményfogyasztás: 17,5W
Fogyasztás: 0,0175 kWh
Méretek: 12,1 x 12,1 x 12 cm (magasság x szélesség x mélység)
Súly: 380 g
Működési feltételek: 10 °C és 30 °C közötti hőmérséklet, páratartalom
40% és 60% között (nem kondenzálódó), légköri nyomás
980 hPa és 1050 hPa között, tengerszint feletti magasság 0 – 2000 m.
Tárolási feltételek: 0°C és 40°C között, 40 % közötti páratartalom.
és 60 % között (nem kondenzálódó)
LED élettartam: 50 000 óra megvilágítás
Anyagok: fém, műanyag
Lencse sugárzási szöge: 30°
Frekvencia: 50/60Hz
Tanúsítás: 1: CE, RoHS, FCC
Igen, abszolút! Itt tipikusan érvényesül a „kevesebb többet ér” elve. Ugyanis a fotobiomodulációban létezik az úgynevezett „kétfázisú dózisválasz”. Ez azt jelenti, hogy a túl alacsony dózisú fény nem hat eléggé, az ideális dózis maximális hatást fejt ki, a túl magas dózis pedig ismét elveszíti a pozitív hatást. Ezért javasoljuk, hogy kövesse az ajánlásainkat:
Generation 2.0 – 10 – 30 cm-es távolságra legyen a lámpától a megvilágítani kívánt felület, 10 – 20 perces a kezelés.
Generation 3.0 – új lámpáink kb. 15 – 50 cm-es távolságra legyen a lámpától a megvilágítani kívánt felület, 10 – 20 perces a kezelés.
Bármelyik generációs lámpát használja, kezdetben 10 percesek legyenek a kezelések, majd fokozatosan lehet emelni a dózist, amennyiben jól esik!
Ezenkívül mindenki másképp reagálhat, ezért figyelnie kell az egyéni reakcióit, és a terápia távolságát vagy idejét az igényeinek megfelelően kell beállítania.
Annak ellenére, hogy klinikai kutatások nem számoltak be a vörös fény terápia mellékhatásairól, ha nem a szervezetünknek megfelelő ideig vagy távolságból használjuk a panelt, előfordulhat ingerlékenység, akár fejfájás is-főként a napra érzékenyek esetén.
A vörös fény terápia a nap bármely szakaszában alkalmazható, ugyanakkor reggel a legideálisabb használni energizáló hatása miatt. Esti órákban pont ezen hatása miatt nem ajánlatos a vörös fény kezelés, főként alvás probléma esetén. Amennyiben mégis ekkor szeretnénk alkalmazni a lámpát, győződjünk meg róla, hogy a vörös fény nem irányul a szemre, akkor sem, ha csukva van, és körülbelül 2-3 órával lefekvés előtt, csak a láthatatlan NIR spektrumot használjuk.
Leggyakrabban mindkettőt együtt használják, mivel szinergikusan hatnak-a maximális hatás elérése érdekében együtt ajánlott használni a két spektrumot. Azonban külön-külön is lehet őket használni. Az esti terápiás ülések során jobb a NIR láthatatlan spektrumot használni, amelynek nincs stimuláló hatása.
Az egyszeri vörös fény terápiás kezelés, a panelek működési mechanizmusánál fogva nem hoz eredményt, a készülék rendszeres használata szükséges, hogy feltöltődhessen mitokondriumunk – ezáltal fogjuk elérni a kívánt hatást. Ez az idő szervezetenként változó, annak leterheltsége függvényében. 24 órától akár 4 hónapig is eltarthat ez a folyamat. Majd ezt elérve fenn kell tartani ezt az állapotot, ezért rendszeres kezelés szükséges-heti 3-5 nap, de akár minden nap is lehet használni a panelt.
A vörös (RED) spektrum felszínesebben, főként a bőrön vagy a hajon keresztül szívódik fel. Ez teszi nagyon hatékonnyá az egészséges és fiatalos megjelenés elérésében.
A közeli infravörös spektrum (NIR) több centiméter mélységig képes behatolni a bőr alatti szövetekbe. Eléri a különböző szerveket, ízületeket, izmokat, inakat, szalagokat vagy akár az agyat is.
Az infraszauna más hullámhosszspektrumot tartalmaz, elsősorban sok hőt termel, ami egyben a fő hatása is. Az infraszaunák többnyire a közép- és távoli infravörös spektrumtól (IR-B) a távoli infravörös spektrumig (IR-C) terjedő hullámhosszakat használják. Ezek a spektrumok nem hatolnak olyan mélyen a testbe. Az IR-B a bőr felső rétegébe hatol, az IR-C pedig a bőrfelületet melegíti.
A MITO LIGHT vörös fényű készülékek ezzel szemben nagy koncentrációban bocsátanak ki vörös és közeli infravörös hullámhosszt (IR-A). A vörös spektrumot elsősorban a bőr szívja fel, és az egészséges és fiatalos bőrhöz elengedhetetlenül szükséges. A közeli infravörös spektrum (IR-A) egyedülálló módon több centiméter mélységig képes behatolni a bőr alatti szövetekbe. Mindkét hullámhossz elnyelődik a mitokondriumokban. Ennek eredményeképpen a mitokondriumok hatékonyabban termelnek energiát ATP formájában, amelyet a szervezet aztán minden létfontosságú funkciójához felhasznál.
A klasszikus infravörös lámpa más hullámhosszspektrumot tartalmaz, elsősorban sok hőt termel, ami egyben a fő hatása is. A vörös és közeli infravörös hullámhossz (IR-A) a kisugárzott energiának csak kis százalékát teszi ki. A leggyakoribb hullámhosszok a közép- és távoli infravörös spektrumtól (IR-B) a távoli infravörös spektrumig (IR-C) terjednek. Ezek a spektrumok nem hatolnak olyan mélyen a testbe. Az IR-B a bőr felső rétegébe hatol, az IR-C pedig a bőrfelületet melegíti.
A MITO LIGHT vörös fényű készülékek ezzel szemben nagy koncentrációban bocsátanak ki vörös és közeli infravörös hullámhosszt (IR-A). A vörös spektrumot elsősorban a bőr szívja fel, és az egészséges és fiatalos bőrhöz elengedhetetlenül szükséges. A közeli infravörös spektrum (IR-A) egyedülálló módon több centiméter mélységig képes behatolni a bőr alatti szövetekbe. Mindkét hullámhossz elnyelődik a mitokondriumokban. Ennek eredményeképpen a mitokondriumok hatékonyabban termelnek energiát ATP formájában, amelyet a szervezet azután valamennyi létfontosságú funkciójához felhasznál.
Szemünk és sejtjeink képesek regisztrálni a szabad szemmel nem látható villódzást, és ez bizonyos mértékig stresszelheti őket. Az érzékeny egyéneknél fejfájást vagy fáradtságot okozhat. A MITO LIGHT® termékek nem villódznak. Ez könnyen ellenőrizhető, ha bekapcsolja a telefon kameráját, és közvetlenül a fényforrásra irányítja.
A gyermekek ugyanolyan mitokondriumokkal rendelkeznek, mint a felnőttek. A használat ezért nagyon hasonló. Rövidebb terápiás üléseket és nagyobb távolságot ajánlott tartani gyermekeknél a paneltől. Általában 5-10 percet ajánlunk 30-50 centiméteres távolságból a gyermekek számára. Minél nagyobb a testtől való távolság, annál hosszabb ideig kell használni a fényt, viszont nagyobb a megvilágított terület.
A vörös és a közeli infravörös fény növeli a mitokondriumok számát a szervezetben, és hatékonyabbá teszi a működésüket. A mitokondriumok, egyszerűen fogalmazva, a sejtek erőművei, amelyek ATP formájában energiát termelnek. Ha több ATP-vel rendelkezünk, több energiánk van.
Biztonságosságukat a CE és RoHS tanúsítványok garantálják, amelyekkel termékeink rendelkeznek. Emellett minden eszközünkre két év garanciát vállalunk, így nincs miért aggódnia. Ezenkívül 30 napos pénzvisszafizetési garanciát is biztosítunk. A vörös és közeli infravörös fényt használó LED technológia biztonságos, amit több ezer tudományos tanulmány bizonyít. Készülékeink nem bocsátanak ki potenciálisan káros UV-sugárzást vagy túlzott hőt.
Ha bármilyen okból kifolyólag nem elégedett a piros fényű készülékkel, visszaküldheti nekünk. Minden MITO LIGHT termékre 30 napos próbaidőszakot biztosítunk. Részletes információkat a Reklamációk és visszaküldések oldalon talál.
Edzés előtt vagy után is javasolt a vörös fény terápia alkalmazása. Egy tanulmány szerint a vörös fényterápiát a sportteljesítmény elött 3-6 órával az esemény előtt ideális használni, mivel az ATP-termelés csúcspontja 3-6 órával a kezelés után következik be. De ezen előnyök már 40-60 perccel a besugárzás után is jelentkezhetnek.
( Az ATP, adenozin-trifoszfátot a sejten belüli energiaátvitelben játszik kulcs szerepet, az élő sejtek legfontosabb energiaforrása )
Fájdalomcsillapítás esetén már egy tizenöt-húsz perces, a vörös és közeli infravörös fénnyel történő kezelés után érezhető az eredmény.
Krónikus állapot esetén akár négy hónap is szükséges lehet ahhoz, hogy eredményt érjünk el, hiszen ilyenkor súlyosan sérültek a mitokondriumok, és feltehetően kiterjedt gyulladás van a szervezetben.
Finom vonalak, ráncok, hegesedés és számos bőrbetegség esetében általában huszonnégy órától két hónapig tartó megfelelő használat után kezd láthatóvá válni a terápia hatása.
Egy régóta fennálló, nem gyógyuló nyílt seb, mint például egy cukorbetegség miatt kialakult seb, esetén a gyógyulás hosszabb ideig tart, de fokozatos, észrevehető különbség idővel láthatóvá válik.
Az aknés és más típusú sérülések után maradó hegek már két héten belül jól láthatóan javulhatnak, és folyamatos használat mellett idővel fokozatosan halványulni kezdenek.
Az az időintervallum, amely alatt látható különbség jelentkezik, egyénenként változó, és számos tényezőtől függ, többek között a kezelendő bőrbetegség típusától és súlyosságától.
A bőr egészséges ragyogása érdekében végzett fotorejuvenációs arckezelés után azonnal láthatóvá válik a különbség.
Bőrgyógyító terápia esetén bizonyos javulást már az első kezeléstől számított huszonnégy órán belül észre lehet venni, amennyiben kis méretű és felületi a seb.
Ha egészségesek vagyunk, rövid időn belül nagy fokú javulást fogunk tapasztalni a teljesítményünk, a hangulatunk, az energiaszintünk, a stresszkezelés és az alvásminőség terén, kitartó kezeléssel. Heti négy-öt tizenöt perces lámpázás ajánlott a kezdetben. Majd akár minden nap is használható a lámpa igény szerint. A kívánt hatást elérve, elég heti háromszor fenntartó kezelésként alkalmazni a vörös fény terápiát-egyéni preferencia kérdése.
Krónikus állapot fennállása esetén a vörös fény terápiás panel megvásárlása kifizetődőbb, mint kezelésekre járni – ráadásul az egész család élvezheti jótékony hatását.
Amennyiben nem találta meg a választ kérdésére, kérem forduljon hozzánk bizalommal.
Az eredményes kezelés érdekében:
1. A vörös fény terápiás kezeléseket ajánlott heti 3-5 alkalommal végezni.
Amennyiben nem használja a készüléket az ajánlott rendszerességgel, nem fogja érezni a lehetséges előnyeit, jótékony hatásait.
2. Soha ne viseljen ruhát, sminket kezeléskor!
Ahogy a ruhák megakadályozzák, hogy az UV-fény behatoljon a bőrébe, úgy blokkolják a vörös és a közeli infravörös fényt is. Aki pedig sminket visel, vegye figyelembe, hogy sok alapozó tartalmaz SPF-et. Ha az Öné igen, akkor érdemes megfontolni a vörös fény terápia alkalmazását reggel, mielőtt sminkel, illetve arctisztítás után.
2. Kezelési távolság betartása.
Ugyan arra vonatkozóan irányelvek, hogy milyen messze helyezkedjen el a készüléktől, még nem tökéletesen kiforrottak. Egyéni tapasztalatra, próbálkozásra lesz szükség, kinek milyen távolságból végzett kezelés esik jól, hoz eredményt. Minden esetben a gyártó által ajánlott távolsági sávban próbálja meg kitapasztalni az Önnek megfelelő távolságot! Általánosságban elmondható, hogy bőrproblémák esetén 30-50 cm közötti távolságra ajánlott ülni a készüléktől, a mélyebb szöveteket érintő problémák esetén pedig 15-20 cm a javasolt. Ezek a távolságok mindig a készülék típusától függenek!
4. Kezelési idő betartása: se túl rövid, se túl hosszú ne legyen egy kezelés.
Az általános szabály az, hogy a kezelések 10-20 perc között mozogjanak, de ezzel is lehet játszani. Elvégre minden test más és más, és a maga módján reagál a kezelésre. Valószínűleg nem fog eredményeket látni, ha minden kezelést csak 5 percig végez- azonban időnként csak ennyi időnk van, akkor az 5 perc mindenképpen jobb, mint a semmi.
Ami a hosszabb kezeléseket illeti, talán kísértésbe eshetünk, hogy megpróbáljunk több percet belezsúfolni egy kezelésbe, hogy jobban hasson a lámpa-ami a lehető legrosszabb, amit tehetünk. Mivel nemcsak csökkenti a kezelés hatékonyságát, a sejtjeinket is károsíthatja a túlzott vörös fénynek való kitettség. Csakúgy, mint a túlzott napozás is komoly problémákat okoz. Mindig tartsuk be a gyártó által ajánlott, az Ön által megvásárolt hatásfokú lámpára vonatkozó megajánlott kezelési időtartamot. Mindig a lassú, fokozatos kezdés az ajánlott: ideálisan 10 perc az első használatokkor..
5. Ügyeljen a fényterápiás eszköz beállítására: vörös, közeli vörösfény együttes alkalmazása ajánlott a maximális hatás érdekében.
A vörös fénynek és a közeli infravörös (NIR) fénynek különböző funkciói vannak. A vörös fény hatékony bőrproblémák, hajnövekedés és sebgyógyulás esetén. A NIR, közeli infravörös fény, viszont mélyebbre hatol, és főként olyan állapotokra használják, mint a fájdalomcsillapítás, az izmok gyógyulása és regenerálódása, keringés, valamint a kognitív egészség, stresszkezelés, alvás, csak, hogy néhányat említsünk.
A Jakobsen Biohacking Kft által forgalmazott vörös fény terápiás készülékek három beállítással rendelkeznek: vörös fény, közeli infravörös fény és a két fény együttes használata. Az egyikről a másikra a mód „M” gombbal válthat. A kezelés megkezdése előtt győződjön meg róla, hogy a megfelelő üzemmódban van beállítva a lámpa, A kettős fénymód használata a javasolt, mivel a vörös és közeli infravörös fény szinergikusan hatnak egymásra-ezáltal a leghatékonyabbak együttesen alkalmazva. Még olyan területeken is javulást tapasztalhat, amelyekről nem is tudta, hogy javításra szorulnak.
6. Maradjon jól hidratált-fogyasszon sok vizet kezelés előtt / után.
A nap folyamán sok vizet fogyasztani mindenképpen tanácsos. A megfelelő vízháztartás fenntartásához egy felnőtt embernek napi minimum 2,5 liter vizet kell meginnia, ehhez jön még hozzá az a vízmennyiség, ami étkezés közben jut be a szervezetbe. Emellett, azonban új bizonyítékok vannak arra vonatkozóan, hogy a bőséges vízivás segíthet a vörös fény terápia hatékonyságában. Kutatók úgy vélik, hogy a vörös fény terápia előnyben részesítheti a hidratált sejteket, mivel azok általában több energiát tárolnak. Bár több kutatásra van szükség annak biztos megállapításához, hogy ez valóban befolyásolja-e a kezelést- ettől függetlenül, sosem rossz ötlet, ha egy pohár víz után nyúlunk kezelés előtt, után.
7. Figyeljen a készülék méretére vásárláskor: elegendő nagyságú legyen a kiválasztott panel az általunk kívánt probléma kezelésére.
A Jakobsen Biohacking Kft különböző méretű, teljesítményű vörös fény terápiás paneleket kínál, annak érdekében, hogy a különböző igényeket és költségvetéseket ki tudjuk elégíteni.
Mindig fontos meghatározni mi célból szeretnénk vörös fény terápiás eszközt vásárolni: célzott kezelésre, mint fájó csukló, ínhüvelygyulladás, egy pici kézi lámpa a Bulb 3.0 elegendő. Utazáshoz, vagy kis hellyel rendelkező otthonokba egy mini panel a tökéletes választás, mint a Starter 3.0.
A cég ajánlata teljes test kezelésre, mellyel az igazi vörös fény hatás maximálisan elérhető otthoni használatra, optimálisan, egy Biohacker 3.0-as panel.
Amennyiben az anyagi feltételek nem adottak, úgy az Expert 3.0-as panelünk is már kiváló választás lehet.
A legigényesebb vásárlóknak, és a sportolóknak a Mitohacker 3.0-as panelünk ajánljuk.
Ezen paneljeink a teljes testet érintő problémák kezelésére hivatottak, mint a fibromyalgia, keringés, vérnyomás, agyi funciók, alvás, stresszkezelés, vagy a nagy testrészeket érintő állapotok esetén ajánljuk őket. Emelett egy nagyobb panel hatékonyabb kezelést biztosít, így gyorsabban láthatja az eredményeket, és kevesebb időt kell a készülék előtt töltenie.
8. Kövesse fejlődésèt.
Tekintettel arra, hogy ez egy olyan folyamat, amely időbe telhet, a vörös fény terápia eredményei alattomosan bukkannak fel. Amennyiben a vörös fény terápiát a bőre megjelenésének javítására használja, miután minden nap látja az arcát a tükörben, előfordulhat, hogy csak akkor veszi észre a fejlődést, ha valaki rámutat arra, hogy milyen ragyogóan néz ki. Ugyanez vonatkozik a krónikus fájdalomra is. Lehet, hogy észre sem veszi, hogy a fájdalmai csökkennek, amíg egy nap képes lesz lépcsőt mászni a korlát használata nélkül, vagy azt veszi észre, hogy hosszú évek után ismét képes guggolni. Vagy azon kapja magát, hogy délután nem szükséges lepihennie-késő estig tele van energiával. Meglepetten reggel arra ébred, hogy átaludta ébredés nélkül az egész éjszakát. Vagy arra lesz figyelmes, hogy nem ingerült a munkahelyén, gyermekeivel..
Kozmetikai problémák esetén megfontolhatja, hogy haladásról képeket készítsen. Láthatatlan problémák, például a fájdalom vagy az immunrendszer egészsége esetén egy napló segíthet nyomon követni a javulást. Ez nem csak abban segít, hogy motiválja Önt a kezelés folytatására, de hasznos lehet a kezelések gyakoriságának és időtartamának módosításában is, hogy megtalálja az Önnek legjobban megfelelő kezelési módot.
9. Krónikus állapotnál beszélje meg kezelését terapeutájával, kezelőorvosával.
Bár a vörös fény terápia arról ismert, hogy teljesen biztonságos, fájdalommentes és nem invazív, mindig jó ötlet megbeszélni orvosával, gyógytornászával vagy más egészségügyi szolgáltatójával, mielőtt bármilyen kezelési tervet elkezdene.
Ez különösen fontos, ha terhes vagy, vagy ha már bizonyos kezeléseken vesz részt. Egyes gyógyszerek például fokozhatják a fényérzékenységet, ami a vörös fény terápia alkalmazása után átmeneti bőrpírhoz és feszüléshez vezethet.
Orvosa vagy egészségügyi szakembere az Ön szövetségese, ha az egészségéről van szó, érdemes tájékoztatni őket életének minden olyan aspektusáról, amely hatással lehet az Ön jólétére.
10. Ne várjunk azonnali hatást, a vörös fény nem csodaszer.
Bár a vörös fény terápia lehet, hogy a mai napig a legígéretesebb kezelés egy egész sor problémára, fontos, hogy reálisan kezelje az elvárásait. Először is a vörös fény terápia nem csodaszer. Valójában az egyik ok, amiért a következetes és gyakori használat olyan fontos, az az, hogy ha a kezelés abbamarad, a probléma egy idő után visszatérhet.
Másodszor, a vörös fény terápia egy folyamat, mint oly sok minden, ami türelmet és elkötelezettséget igényel. Ha úgy érzi, hogy egy hónap után nem lát eredményeket, ne keseredjen el. Míg a “színfalak ”mögött, sejtszinten már sok minden történhet egy hónap alatt, ettől függetlenül a kollagén felépítése, a sérült szövetek gyógyulása és az őssejtek stimulálása eltarthat jó ideig.
Szerző: Jakobsen Anita
Továbbá érdemes mérlegelni mennyit szeretnénk költeni egy panelre. Érdemes figyelembe venni azt a szempontot, hogy szinte egy életre vásárolunk egy olyan eszközt, amely, amennyiben egy nagy panel mellett döntünk, segít megőrizni az agyunk és testünk egészségét, a fiatalságunk, állandó jó közérzetet, nyugodt alvást, rengeteg energiát és szellemi frissességet biztosít. Emellett elegendő éltető fényt! Isteni vörös fény fürdővel kezdeni a napokat.
Ha belegondolunk, őseinknek nem volt mesterséges világításuk. A civilizáció évezredeken át a napfény körül forgott, és számos vallás a napot minden élet forrásaként tisztelte. Napjainkban sajnos a megváltozott munka- és életmódunk miatt nagymértékben függünk a mesterséges fénytől – fizikai és pszichológiai egészségünk és általános termelékenységünk rovására.
A természetes fénynek való kitettség segít a szervezetünknek D-vitamint termelni, javítja a cirkadián ritmust és az alvási szokásokat, segít összpontosítani, feltölt energiával, és még boldogabbá is tesz minket. Ennek a létfontosságú erőforrásnak a megfelelő mennyiségű bevitele kulcsfontosságú a fizikai és pszichológiai jólétünk szempontjából. A kutatások szerint azonban életünk közel 90%-át zárt térben töltjük, nem jutunk elegendő természetes fényhez, mely negatív hatással van szervezetünkre.
Mindezt ellensúlyozni tudjuk egy vörös fény panellel-szó szerint visszahozza a fényt az életünkbe, az összes jótékony hatásával és még sokkal többel, mivel sejtszinten hat. A napfénnyel ellentétben a vörös fény nem tartalmaz káros UV sugarakat. Ezzel semmi esetre sem azt szeretném sugallani, hogy kerüljük a napot, sőt! Viszont egy fontos információ az érzékeny bőrű, szeplős, sok anyajeggyel rendelkező embereknek – vörös fény terápiánál nem kell aggódniuk a káros UV sugárzás miatt.
De térjünk vissza, ahhoz, hogy milyen szempont szerint válasszunk vörös fény terápiás eszközt?
Amennyiben célzott kezeléseket szeretnénk, lokális gyulladásokra, fájdalmas kisebb területekre, ízületi gyulladással kapcsolatos térdfájdalom enyhítésére, vagy nagy területet érintő kezeléseket szeretnénk teljes potenciájában kihasználni a vörös és közeli infravörös fény egészségre gyakorolt általános jótékony hatásait? Esetleg utazáshoz is szeretnénk egy lámpát, amivel fenntarthatjuk otthoni nagy panellel elért eredményeinket? Vagy csupán arcbőr fiatalítás céljából, esetleg ekcéma vagy más krónikus bőrbetegségek kezelése, vagy a sportteljesítmény javítása lenne a cél?
A szempontok átgondolására, meghatározása segít leszűkíteni a választékot a kezelendő állapot és a kezelendő terület mérete alapján.
Miközben a vörös fény terápiával kapcsolatos céljainkon gondolkodunk érdemes elolvasni, hogy milyen számos akut vagy krónikus állapotra alkalmazzák általánosságban.
https://vorosfeny.hu/voros-feny-terapia-2/a-voros-feny-terapia-pozitiv-hatasai/
Ha egy lokalizált területet szeretnénk kezelni, például az arcunk, a dekoltázsunk, egy meghúzódott izmot vagy egy fájó térdet, egy kis vörös fénypanel ideális lehet, mint a Starter 3.0. Utazáshoz is kényelmesen elfér poggyászunkban.
https://vorosfeny.hu/termek/mito-light-starter-3-0/
A nagyobb panelek az igazán hatékonyak kiterjedt állapotok kezelésében, sport teljesítmény növelésére, regenerációra, és átfogóan az egész test kezelésére.
Az egyik legfontosabb szempont tehát a kezelési terület meghatározása. Annak ellenére, hogy egy kis méretű vörös fény készülékkel is lehet nagyobb testrészeket kezelni, ez meglehetősen hosszadalmas terápiás üléseket eredményez. Ahhoz, hogy hatékonyan elérjük az összes kezelendő területet, a készüléket többször át kell helyeznünk egyik testrészről a másikra-ez bizony időigényes. De megoldható!
Amennyiben egy általános jó közérzetet szeretnénk elérni, optimális regenerációt, megtapasztalni a vörös fény terápia szervezetre gyakorolt jótékony hatását, de anyagilag nem engedhetünk meg magunknak egy igazán nagy panelt, ideális választás a közepes méretű Expert 3.0-as készülék. Majdnem befedi a test felét-az abszolút arany középút..
https://vorosfeny.hu/termek/mito-light-expert-3-0/
Otthonra azonban az ideális készülék (a vörös fény terápiás panelek közül) személyes ajánlásom/ tapasztalatom alapján az igényes használóknak, biohackerek és sportolók számára is, mellyel már a fontos szerveinket, nagy testfelületet tudunk megvilágítani az a Biohacker 3.0-as panel. A test nagy részét képes megvilágítani egy kezelés alatt. Használhatjuk például a nagyobb izomterületek regenerálására, a tesztoszteron, a pajzsmirigyhormonok optimalizálására, a szervezetben zajló gyulladásos folyamatok/ fájdalmak csökkentésére vagy a kollagén termelés növelésére, ami jobb ízületi működést, jobb bőr- és hajminőséget eredményez.
https://vorosfeny.hu/termek/mito-light-biohacker-3-0/
És nem utolsó sorban a MITO LIGHT cég “ásza” a maximális teljesítmény elérése érdekében a Mitohacker 3.0! Ez a modell a legjobb választás aktív sportolók vagy igényes biohackerek számára, akik maximális eredményeket szeretnének elérni, vagy fitnesz központokban, fizioterápiás stúdiókban és más helyeken történő használatra.
A vörös fény olyan „bőr mélyen fekvő” állapotokat kezel, mint a finom vonalak és ráncok, a naptól károsodott bőr vagy a ritkuló haj-2-2.5 centiméterre képes behatolni.
A közeli infravörös fény a hosszabb hullámhossza miatt a test mélyebben fekvő állapotait képes kezelni, mivel sokkal mélyebbre képes behatolni a szövetekbe, csontokba, sőt eléri az agyat is! Tudja kezelni például a mély izomsérüléseket, ízületi fájdalmakat, vagy a krónikus gyulladásokat, amelyek hozzájárulhatnak a lassú gyógyuláshoz vagy a tartós bőrbetegségekhez, például a pikkelysömörhöz.
A vörös és a NIR, közeli infravörös hullámhosszok közötti választás tekintetében a válasz az, hogy olyan panelt vásároljunk, amely mindkettő fényt biztosítja. A vörös és NIR fény kombinációjának alkalmazása az abszolút ideális, mivel a fény átfogóbb behatolását biztosítja, ami a szervezet különböző mélységeiben stimulálja a jótékony biológiai folyamatokat.
A MITO LIGHT generation 3.0 sorozat olyan forradalmian új megközelítéssel rendelkezik, amely nem csak egy vörös és/vagy egy NIR hullámhosszt tartalmaz. Hanem a klinikailag legjobban bevált terápiás hullámhosszak közül négyet – 660 nm és a 670 nanométeres vörös, illetve a 830 nm és 850 nanométeres közeli infravörös fényhosszakat – egyszerre szolgáltatja!
Ezeket a hullámhosszakat speciálisan összeállított arányban juttatják be, hogy serkentsék a sejtek anyagcseréjét és más jótékony folyamatokat a test számos rétegében, beleértve a bőrt, a csontokat, a kötőszövetet, a szerveket és mirigyeket, valamint az agyat.
Vörös fény terápiás panelek vásárlásával kapcsolatos kérdése van? Elérhetőségeink >>
Vörös Fény Terápia | Motor: WP | Sablon: Netstilus | Kinézet: K@tilla | Tartalom: Jakobsen Anita kizárólagos magyarországi forgalmazó
Ez az oldal a MITO LIGHT kizárólagos magyarországi forgalmazójának weboldala | Vörös Fény Terápia Adatkezelési tájékoztató Vörös Fény Terápia sejtregeneráció, gyulladás csökkentés
Felhívjuk a figyelmet, hogy az oldal „cookie”-kat (sütiket) használ. Fontos azonban tudni, hogy ezek semmilyen adatot nem tárolnak illetve küldenek az oldal látogatóiról vagy böngészési szokásairól, csak is az oldal használatát segítik. Weboldalunk használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. Ha mégsem szeretné akkor az internetböngésző beállításainak megváltoztatásával a sütik küldése letiltható!
Sitemap | Oldaltérkép | Terméktérkép | Bejegyzéstérkép
2022 - 2023 © Vörös Fény Terápia